Tisk
PDF

III. rybářská výprava 2005 – ZLIV – rybník MYDLÁK – chata u Němců

Tohoto roku jsme nechtěli nechat něco náhodě a vydali se do jižních Čech, domoviny kapra obecného. Po dlouhém a náročném vybírání padl los na rybník Mydlák , nedaleko od Hluboké nad Vltavou spadající pod Rybníkářství Hluboká .

Tentokrát jsme jeli v šesti , doplněni o mladého „Beďůrka“. Po náročné cestě plné nástrah v podobě benzinových stanic, kde se opravdu musí pokaždé zastavit a občerstvit se, ( mimo jiné na jedné z nich došel Čoťas o peněženku i s papíry) jsme v dobrém rozmaru přijeli k rybníku a ubytovali se v krásné chatečce přímo u vody . Po zakoupení povolenky jsme začali vybalovat nádobíčko a obsazovat břeh rybníka. Saďa byl jako prví ve vodě a zkoumal dno, zatím co ostatní zapíjeli šťastný příjezd. Voda byla pěkná akorát byla v pásech zarostená travou. Prvního kapříka chytil ještě téhož dne Saďa a byl označen za vydru kolektivu. Jelikož záběry nepřicházely tak často jak bychom si představovali, vydali jsme se v půli týdne na obchůzku revíru a našli krásný ostrůvek spojený se břehem úzkou cestičkou. Hned druhý den z rána se nás tam část vydala. Voda v okolí byla hlubší a hlavně bez trávy. Po krátkém zakrmení začaly přicházet první úlovky a to hned k šedesáti centimetrům. To mělo za následek, že další den jsme ostrůvek obklopili všichni a nevadilo nám ani horšící se počasí. Tak nám týden uběhl , že jsme se ani nenadáli a ještě na místě jsme se dohodli že to tu zkusíme ještě jednou. Pro zajímavost to byla první výprava kdy jsme ani jednou nevyrazili do hospody.

mydl01 mydl02 mydl03 mydl04 mydl05 mydl06 mydl07 mydl08 mydl09 mydl10 mydl11 mydl12 mydl13 mydl14 mydl15 mydl16 mydl17 mydl18 mydl19 mydl20

Blízké akce

?>