Tisk
PDF

VI. rybářská výprava 2008 – Pozďatín – rybník HLAD

Po třech letech strávených v jižních Čechách , padl tentokrát los na rybník kousek za Brnem u Náměště. Objevili jsme krásnou malou chatečku akorát pro nás u rybníku který je jako chovný rybník na kterém majitel umožňuje takzvaný kontrolní odlov.

Sice byl rybník vzdálen od chaty skoro půl kilometru (potom co jsme na Mydláku chytali přímo z obýváku) , vynahradil nám to rybí osádkou a počtem záběrů.. Tentokrát s náma mladý Ladik nejel tak jsme místo něho vzali soudek Gambrinusu , aby se nám z teho množství vody vůkol neudělalo špatně. Když jsme zjistili že správce má u rybníka chatku i s elektrikou , narazili jsme pivko ještě dřív než se vyložili. To byla první sobota kdy jsme přijeli a nelovili, o to s větší intenzitou jsme senzoricky prozkoumávali vodu až než nám ztěžkla víčka. Nedělní ráno , hned jak jsme posnídali šampus s řízkama vydali jsme se k vodě. Jenom jsme se usadili rozbalili fidlátka přicházel záběr za záběrem. Ani nemusím psát že prvního kapra chytil Saďa. Ryby však k nám najížděli v pravidelných intervalech, tak nás nechaly i odpočinout. Byly tedy chvilky kdy stačilo chytat na jeden prut a pak zase pár hodin klidu. Pár nocí jsme strávili i nočním lovem s očekáváním většího úlovku, který bohužel nepřišel. Jediným zpestřením při našem lovu, byla strašná bouře s průtrží mračen, která nás zahnala k televizi a vypnuli nám proud. Po týdnu lovení, kdy už nás i ruce bolely , jsme nachytali přes dvě stě kaprů od padesáti do šedesáti cenťáků. Bohužel se sem nemůžeme za rok vrátit , jelikož rybník čeká odbahnění a bagrování. Tak nás čeká další vyhledávání , ještě že byl dobrý rok a vína se urodilo, takže máme u čeho vybírat.

hladl01 hladl02 hladl03 hladl04 hladl05 hladl06 hladl07 hladl08 hladl09 hladl10 hladl11 hladl12 hladl13 hladl14 hladl15 hladl16 hladl17 hladl18 hladl19 hladl20 hladl21 hladl22 hladl23 hladl24 hladl25

Blízké akce

?>