Tisk
PDF

XI. rybářská výprava 2013 – Tovačovská jezera – karavan 3 podruhé

Jak se loni domluvilo, tak se letos uskutečnilo. Naložilo se něco málo vína , piva a jiných tekutin potřebných k rybolovu, naložil jsem tu samou osádku co loni a vyrazil směr Tovačov.

Přes potřebný počet občerstvovacích stanic jsme dorazili až do Anína a rozhodli se, že neponecháme nic náhodě a naši oblíbenou hospůdku navštívili hned při cestě. Což všichni ocenili , jen já jsem musel pít limonádu. Po vybalení auta jsem tentokrát jako první rozbalil vercajk a pak jsem se teprve snažil dohnat nápojový deficit . Letošní rok, pod vidinou velkých úlovků jsme nakoupili zakrmovacích pelet za nekřesťanský peníz, což se nakonec ukázalo jako nedostačující. Břeh rybníku se zase uvezl , tak chození pro ryby bylo dost obtížné obzvlášť na podmáčeném terénu. Ladikovi se letos nechtělo moc zavážet , takže jsme krmili v dohozové vzdálenosti , což nemělo ten kýžený efekt. Nějaké ryby jsme chytli, ale v porovnání z loňským rokem to bylo dost slabé. Jelikož jsem nedohodil na lavici přede mnou, tak jsem letos nevytáhl ani šupinu. Velmi pěkné ryby, k devadesáti cm se vozily z velké dálky, zavážení čtyři až pět set metrů. Díky tomu , že náš soused byl na tento způsob lovu vybaven, viděli jsme pár nádherných kaprů. Jelikož nám letos moc nepřálo ani počasí (zažili jsme i pořádnou bouřku), řadím letošní expedici na úplný konec.

A dal jsem každému za úkol vytipovat nějaký revír, kam by se dalo vyrazit. Já osobně mám želízko v ohni, zpět do Jižních Čech, tak se uvidí jestli to protlačím.

Blízké akce

?>